نمونه قرارداد سئو

0

نمونه قرارداد سئو یکی از مهمترین قراردادهایی است شما به عنوان سفارش دهنده یا انجام دهنده خدمات سئو به آن نیاز دارید. شما نیز حتما در حین جستجو در اینترنت و موتورهای جستجو، مطالب زیادی  را در رابطه با سئو و مفاهیم آن و قراردادهای سئو یافته و مطالعه کرده اید، ولی متاسفانه این مطالب آنقدری پراکنده بوده اند که از مطالعه آن‌ها نتیجه مطلوبتان را دریافت نکرده اید! ما در این پست از وبسایت وکیل حقوقی که با همکاری تیم جادوگر سئو برایتان آماده کرده ایم، تلاش نمودیم تا به صورت کامل و یکجا کلیه اطلاعات لازم درباره انواع قراردهای سئو را به همراه نمونه قرارداد سئو تهیه کنیم.

نمونه قرارداد سئو:

در ذیل برای شما نمونه قراردادسئو قرار گرفته است. با توجه به نکات، جاهای خالی را میتوانید پر نمایید.

باسمه تعالی

ایـن قرارداد فیمابین بین آقای ……………….. که در این قرارداد کارفرما نامیده می‌شود و …………………….. که از این پس مجری نامیده می‌شود، منعقد می‌گردد.

ماده ۱. موضوع قرارداد

موضوع قرارداد عبارت است

افزایش بازدید سایت از طریق بهینه سازی موتورهای جستجو / افزایش رتبه در کلمات پیوست

برای وبسایت …………. به آدرس ………………

ماده ۲. مدت انجام کار

مدت انجام خدمات مراحل موضوع قرارداد از تاریخ ………………………… به مدت …………….ماه معادل ………….روز می باشد.

ماده ۳. مبلغ قرارداد و روش پرداخت

مبلغ قرارداد در طول کل مدت قرارداد……………………… معادل………………………… تعیین می گردد که شرایط پرداخت آن به شرح ذیل می باشد .

روش پرداخت

۲۵ درصد مبلغ قرارداد بعنوان پیش پرداخت

۴۵ درصد مبلغ قرارداد در تاریخ …………….

۳۰ درصد مبلغ قرارداد پس از کسب بازدید مورد نظر / کسب رتبه در کلمه یا کلمات مورد نظر

ماده ۴. کسور قانونی

پرداخت هرگونه مالیات و بیمه که طبق قانون بهر نحوی از انحاء به این قرارداد تعلق می‌گیرد، بعهده کارفرما است.

ماده ۵. تعهدات طرفین

کارفرما در خصوص تامین ملزومات، محل استقرار، امکانات و تجهیزات مورد نیاز جهت انجام خدمات بهینه سازی هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و مجری متعهد به ارائه خدمات براساس شرح خدمات قرارداد می باشد.

مجری متعهد است خدمات خود را در طول مدت قرارداد در زمانها و مواقعی که کارفرما تعیین می‌کند، شخصاً و به تنهایی (خارج از محل کارفرما) طبق اسناد و مدارک قرارداد و در ازای دریافت حق‌الزحمه انجام دهد و اعلام می‌کند که دارای توان لازم برای انجام این خدمات است.

کارفرما تعهد مینماید مشکلات فنی وبسایت را در کوتاه ترین زمان ممکن پس از اعلام مجری برطرف نماید تا در فرآیند سئو وقفه ای پیش نیاید.

به ازای هر روز تاخیر در رفع مشکلات فنی احتمالی، ۳ روز به زمان تحویل پروژه افزوده خواهد شد

کارفرما تعهد میکند تیم تولید محتوای ایشان، دقیقا مطابق با مشاوره مجری اقدام به تولید محتوا نماید.

مجری متعهد میگردد در انتهای قرارداد، بازدید ارگانیک وب سایت کارفرما به روزانه ……………… بازدید برسد.رتبه کلمات کلیدی به حدود ………….. برسد.

ماده ۶. کیفیت خدمات ارائه شده از طرف مجری

مجری وظایف و خدمات خود را شخصاً و دقیقاً مطابق با شرایط خواسته شده در قرارداد و در چارچوب قوانین و مقررات کشوری انجام داده و تمام مهارت، دقت وسعی و تلاش خود را برای ارائه خدمات یادشده بکار خواهد برد.

مجری در تمام موضوعات تخصصی و کاری پروژه بعنوان فردی صادق و امین کارفرما عمل کرده و تمام تجارب و امکانات فنی و تکنیکی و مهارتهایی که بطور معمول برای ارائه بهتر خدماتی که در آن مشغول است و مورد نیاز می‌باشد را فراهم خواهد نمود.

مجری تمام گزارش‌هایی را که در طی مراحل انجام کار ملزم به ارائه و تحویل آنها می‌باشد و همچنین گزارش نهائی را تهیه کرده و به کارفرما ارائه می‌دهد.

ماده ۷. انتقال تعهدات به غیر

مجری این حق را نخواهد داشت که منافع و تعهدات این قرارداد یا بخشی از آن را به طرفهای ثالثی واگذار نماید.

ماده ۸. امور محرمانه

مجری کلیه موضوعات مرتبط به قرارداد را محرمانه تلقی کرده و تحت هیچ شرایطی اطلاعات، مدارک، داده‌های تکنیکی، تجارب، مشخصات و جزئیات طراحی، مهندسی، اطلاعات مالی و …. که توسط کارفرما در اختیار وی گذاشته شده است را فاش نخواهد کرد، مگر اینکه مجوز رسمی و کتبی کارفرما را در این رابطه اخذ کرده باشد.

علاوه بر این مجری متعهد می‌گردد دستیابی به اطلاعات محرمانه را محدود به کارشناسان و مشاورانی نماید که برای انجام درست وظایف و ارائه خدمات، واقعاً به آنها نیاز دارند. به هر حال مجری باید ماهیت محرمانه بودن اطلاعات را به اشخاص فوق اطلاع داده و نسبت به عدم افشای موارد، کنترل و نظارت لازم را به عمل آورد. موضوع محرمانه بودن امور یاد شده برای مدت ده (۱۰) سال از زمان دریافت گواهینامه نهایی تائید انجام کار بر قرار خواهد بود. به محض پایان و انقضاء مهلت قرارداد یا به محض درخواست کتبی کارفرما، مجری باید فوری تمامی مدارک، مستندات، موارد محسوس و نیز تمامی رونوشت های اطلاعات محرمانه را به کارفرما بازگرداند.

مجری اذعان میدارد که تخطی از این یادداشت می تواند ضررهای جبران ناپذیری به کارفرما وارد نماید که به دلیل آن کارفرما محق به پیگیری قانون جبران خسارات عادلانه و جبران ضررهای مالی است

ماده ۹. قانون حاکم بر قرارداد

قوانین جمهوری اسلامی ایران حاکم بر این قرارداد خواهد بود. طرفین مکلفند کلیه قوانین مملکتی و مقررات و نظامات و آئین‌نامه‌های جاری کشور را رعایت نمایند. در هیچ صورتی طرفین نمی توانند با عذر عدم اطلاع از قوانین و مقررات مزبور متعذر گردند.

ماده ۱۰. مرجع حل اختلاف

کلیه اختلافاتی که ممکن است بر اثر این قرارداد و تعبیر و یا تفسیر مندرجات آن بین طرفین قرارداد رخ دهد و نتوان آنها را از طریق مذاکره یا مکاتبه بطور دوستانه توافق و حل و فصل نمود، در کمیته‌ای مرکب از نماینده‌گان کارفرما و مشاور و یک فرد ثالث (که با توافق طرفین تعیین می‌شود) برای رفع اختلافات مطرح می‌گردد و نظر اکثریت کمیته فصل‌الخطاب بوده و مورد توافق طرفین خواهد بود.

ماده ۱۱. نشانی طرفین

نشانی کارفرما:

نشانی مجری:.

هرگاه یکی از طرفین قرارداد نشانی خود را تغییر دهد، باید حداقل ظرف ده (۱۰) روز قبل از تاریخ تغییر، نشانی جدید خود را به طرف دیگر اعلام کند. تا زمانی که نشانی جدید به طرف دیگر اعلام نشده است، مکاتبات به نشانی قبلی ارسال می‌شود و دریافت شده تلقی می‌گردد.

ماده ۱۲. شمار نسخ قرارداد

این قرارداد در ۱۲ ماده و در دو نسخه که هر دو نسخه دارای اعتبار یکسان است، در محل کارفرما تهیه، تنظیم، منعقد و امضاء گردید و از هر حیث تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

 


انواع قرارداد سئو:

 

کارفرمایان و سئوکاران ارجمند، شما عزیزان باید پیش از امضای قرارداد سئو طبق نمونه قرارداد سئو درج شده در بالا، در مورد انواع قرارداد‌های رایجی که میان سئوکار و پیمانکار امضا می‌گردد، اطلاعاتی خلاصه، موجز و مفید داشته باشید:

قرارداد تضمینی سئو:

امضای قرارداد سئو تضمینی با سئوکار به آن معناست که در صورت انجام تمام و کمال فعالیت‌های ذکر شده در قرارداد سئو و رضایت پیمانکار از آن‌فعالیت های مشخص شده، میزان مبلغ درخواستی و توافق شده به پیمانکار پرداخت گردد. به عنوان مثال سئوکار در قرارداد متعهد می‌گردد که سایت یک شرکت، به عنوان کارفرما، را به صفحه اول گوگل برساند. در این قرارداد، هزینه مشخص شده پس از آنکه صفحه موردنظر از وبسایت به صفحه اول گوگل رسید، توسط کارفرما پرداخت میشود.

لطفا در نظر داشته باشید که قرارداد تضمینی سئو یک پروسه زمان‌بر ولی دارای ارزش است که با آنالیز و تحلیل‌های مختلف و البته با انجام تکنیک های کلاه سفید سئو توسط سئوکار امکان‌پذیر می‌باشد. توجه به این نکته الزامیست که در قرارداد تضمینی سئو باید زمان پایان کار مشخص گردد.

قرارداد ماهیانه سئو:

در یک قرارداد ماهیانه سئو، سئوکار  به صورت ماهیانه حقوق خود را بر طبق قرارداد، دریافت می‌کند. در این نوع از قرارداد سئو، سئوکار موظف خواهد بود تا گزارش کار خود را به صورت ماهیانه برای شرکت مورد نظر ارسال کند.

در یک قرارداد ماهیانه سئو میزان دریافتی به صورت توافقی در قرارداد ذکر شده و دریافت می‌گردد. همچنین مانند همه قراردادهای دیگر سئو باید تاریخ شروع و مدت زمان پایان قرارداد نیز مشخص گردد. لطفا در نظر داشته باشید که در زمان عقد قرارداد باید مبلغی برای طرفین بابت فسخ و جبران ضرر و زیان نوشته شود.

 

قرارداد پروژه ای سئو:

 

در هنگام نوشتن قرارداد پروژه‌ای سئو  که میتوان گفت رایج‌ترین نوع امضای قرارداد سئوی سایت نیز‌میباشد، مجری یا سئوکار باید به این نکته توجه داشته باشد که برای انجام کامل پروژه سئو، یک زمان پایان یا ددلاین مشخص دارد و تا آن زمان موظف است پروژه سئو را تحویل کارفرما دهد.

همچنین باید در هنگام امضای قرارداد پروژه ای سئو این موضوع هم قید شود که شیوه پرداخت حقوق به چه صورت است. به عنوان مثال پیش‌پرداخت ۵۰ درصدی و پس از پایان کار پرداخت مبلغ باقی و یا دریافت آن به صورت ماهانه که با توفق طرفین انجام می‌گردد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.