مجموعه سایت های ما
جایی برای یادگیری بیشتر
مرور رده

کیفری

شرایط اثبات زنای به عنف (کیفری)

يکي از مسائل مطرح در شيوه اثبات زنا، ناديده گرفتن حقوق بزه ديده در جرم تجاوز جنسي است، چرا که شارع به دليل مصالحي که در زندگي بشر وجود دارد، اثبات جرم زنا را بسيار سخت کرده است در ادامه با وکیل حقوقی همراه شوید .

عناصر جرم یا ارکان تشکیل دهنده جرم چیست؟

روشن است که تعریف جرم و شناخت مصادیق آن کار آسانی نیست. ماهيت يا چيستی جرم در علوم انسانی ازطريق تعريف مفهومی آن شناخته می‌شود؛ اما در حقوق کيفری که اساس آن قانون کيفری است، فرايند شناخت ماهيت جرم به همان تعريف قانون از جرم ختم می‌شود.

عفو و انواع آن در قوانین حقوقی

قانون مجازات اسلامی مواردی پیش بینی شده است که در اثر وقوع آنها مجازات مرتکب ساقط می گردد و دیگر نمی توان به همان دلیل او را مجازات نمود در ادامه وکیل حقوقی عفو و انواع آن را برای شما آماده کرده ایم .

فسخ قرارداد به چه معناست و چه احکامی دارد؟

مطمئناً در دنياي پرتلاطم امروزي، يکي از موضوعاتي که مي تواند جوامع بشري را از اختلافات شخصي و جمعي در امان بدارد، «آشنايي با حقوق متقابل افراد با يکديگر و قانون» است که مهمترين اثر اين آشنايي و آگاهي را مي توان در پيشگيري از وقوع بسياري از…

معامله فضولی چیست و قانون درمورد آن چه حکمی دارد؟

معامله فضولی به معامله‌ای گفته می‌شود که در آن، شخصی بدون اینکه مالک مالی باشد یا از طرف صاحب آن مال، وکالت یا نمایندگی داشته باشد، نسبت به آن مال اقدام حقوقی (از قبیل فروش، رهن و ….) انجام دهد در وکیل حقوقی برای شما آماده کرده ایم که…

اماره چیست؛ آشنایی با امارات قانونی و امارات قضایی

امارات یا نشانه هایی هستند که به حکم قانون دلیل بر امری می باشند ؛ اما امارات قضایی بسته به صلاحدید قاضی اعمال می شوند . به همین مناسبت قصد داریم در این مطلب از وکیل حقوقی به بررسی اماره و آشنایی با امارات قانونی و امارات قضایی بپردازیم .